Jdi na obsah Jdi na menu

Aby byla jako nová

3. 9. 2017

Všichni chceme, aby nám naše pračka vydržela na věky. To asi není úplně reálné, při správné péči však můžeme její životnost podstatně prodloužit. 

Pračku musíme čas od času vyčistit a také zbavit případného zápachu.

Problémy způsobuje nejen vodní kámen a špína z prádla, ale i zbytky pracích prostředků a aviváží.

Čištění FILTRU  je u každé pračky jiné, tady se řiďte návodem.

BUBEN  se dá vyčistit octem, jenž je ale příliš agresivní a při použití většího množství nám může pračku spíše poškodit.

Naruší totiž strukturu těsnění a  na problém je zaděláno.

Co ale místo toho ? Čím tedy buben vyčistit?

My doma používáme ekologický koncentrát  Medium. Má úžasnou čistící schopnost, odstraňuje rez i vodní kámen a velice příjemně voní.

Cca 1 x za 3 týdny nalijeme do odměrky 50 ml koncentrátu Média a prací program nastavíme na 90°C bez předpírky.

Program necháme projít až do konce. Aktivní látky Média jsou založeny na bázi kyseliny citronové a jedna láhev naředěného koncentrátu vyjde na 21 Kč. 

Takže nás nezastaví ani cena.

Příjemný bonus navíc je dobrý pocit z toho, že šetříme přírodu a tím pomáháme planetu zachovat pro naše děti.

Navíc se nemusíme bát se při práci s Mediem nadechnout nebo potřísnit ruce, neboť neobsahuje chlor ani jiné dráždivé látky.

 

A teď se podíváme na čištění TĚSNĚNÍ : nejlepší je po každém praní těsnění otřít suchým hadříkem, ale ruku na srdce - kdo z nás to dělá?

Proto těsnění otírám jednou za čas mokrým hadříkem, na který stříknu trochu naředěného Média. Poté otřu ještě vypláchnutým hadříkem a je hotovo.

Nálevky (násypky) stačí většinou otřít jen vlhkým hadříkem, v případě rezu, jako u nás u druhé pračky, peroucí manželovo montérky apod, do které nám teče voda ze studně, sahám opět po Médiu.

Pokud je pračka zanedbaná, budeme muset použít Medium neředěné a nechat i několik hodin účinkovat.

Pokud se ale o svou pračku staráte pravidelně, bude stačit  Médium ředěné.

Možná jste to nevěděli, ale životnost pračky (ale i oděvů ) ovlivňují i prací prostředky. Pokud používáte ekologické ( my pereme v kompletním pracím programu Permon, je to skvělé. Nejen, že prádlo si zachovává svou barvu a nebledne, ale také naše pračka a pokožka si jásá.

U pračky konkrétně se pozitivní vliv Permonu projevuje tím, že nenarušuje např. topné tělísko a nemusíme používat žádné předražené prostředky na odvápnění, protože při tomto ekologickém praní v pračce vápenaté usazeniny nebudou.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář