Jdi na obsah Jdi na menu

Emocí léta je radost

13. 6. 2017

Podle pentagramu 5ti prvků jsou vládnoucím orgánem léta srdce a tenké střevo.

 

Biologické léto probíhá od 15.5. do 14.7. a spadá do elementu OHNĚ.

Barva léta je červená.

 

V létě bychom měli pociťovat radost (z čehokoliv) a mělo by nám být prostě fajn.Pokud není, máme pravděpodobně srdce nebo tenké střevo přetížené.

Je důležité se nepřehřívat zevnitř( např. grilovaným masem, alkoholem, ostrým kořením apod..) ale taky se nezastudit ledovými nápoji, tříští, přemírou zmrzliny...

Srdce můžeme posílit správnou stravou, která by měla být lehká - viz článek Strava podle ročního období přiměřeným pohybem a taky tím, že až se na sebe ráno podíváme do zrcadla, usmějeme se a řekneme si : mám se rád (a ).Vstávejte s tím, že tento den bude úžasný, plný pohody a úsměvů a on takový opravdu bude.To samozřejmě neplatí jen pro léto, bylo by fajn, kdybychom se naučili takováto tvrzení praktikovat po celý rok, to by se pak děly věci!

 

Důležité je starat se i o své cévy, neboť ty jsou důležité pro naše srdíčko a někdy bývají pěkně zanesené.Tenké střevo, jako párový orgán srdce, vstřebává ze stravy a vitamínových doplňků  živiny a ty se pak dostávají krví do srdce.Proto jsou srdce a tenké střevo párovými orgány a takto spolu souvisí.

V případě zvýšeného homocysteinu  se musíme o své srdce starat dvojnásob.

Jelikož se zde snažíme o celostní pohled, musím zmínit ještě jednu věc a to, že problémy s těmito orgány také může mít ten, kdo příliš všechno pitvá a vzniklé situace neumí příliš přijímat.Potom se mu zdá, že život je těžký a smutný a zrovna tohle srdce opravdu nepotřebuje.

Takže se můžeme podpořit i používáním této barvy - ale nepřežeňte to, ať nejste pak spíše agresivní.smiley

 

Já osobně špatně snáším horko ( taky už vím proč ), ale už se snažím moji letní nechuť zvrátit v pozitivní.No není to fajn, když vím, že chození naboso je zdravé, vlastně si zadarmo dělám reflexní masáž, a kdy jindy je to příhodnější než v létě?Nebo co třeba se jít vykoupat, děti to milují a kdy jindy si to můžou užít než právě teď?A taky se nám, co se snažíme stravovat zdravě, přímo rozsvítí očička, když vidíme trh nebo obchod s nepřeberným množstvím zeleniny a ovoce.Není to paráda?Kdo má svoji zahradu, jistě mi dá za pravdu, že je to skvělá relaxace a je bezva si utrhnout ovoce přímo ze stromu. Není vůbec důležité, že nemáme vše tak upravené jako sousedka, zahrada je od toho, aby se na ní odpočívalo a ne od toho, abychom od rána do večera honily výsledky.Pokud nás to tedy vysloveně nebaví.Navíc v ne úplně uklizené zahradě máte možnost pozorovat zvířátka, která by se k oné pečlivé sousedce nikdy nenastěhovala.

 

Zkrátka a dobře, když se to léto vezme za správný konec, je to nakonec přece jenom fajn.

A co vy, co děláte v létě, abyste pociťovali radost?

Napište a podělte se o svoje tipy, prožitky a poznatky.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář