Jdi na obsah Jdi na menu

Podzimní strasti a slasti

29. 10. 2017

Víte o tom, že biologický podzim začíná 15.9. a končí 14.11. ? 

Jak o sobě podzim dává vědět? Jaké orgány jsou nejvíce ohrožené a jaká je vlastně barva podzimu ?

Tak to a ještě  další zajímavosti se dozvíte právě tady.

 

Plíce a tlusté střevo

Ano, tyhle párové orgány jsou přiřazeny právě k podzimu. Pokud jste se o ně v létě dobře starali, prožijete podzim v klidu a s radostí, bez nemocí a depresí.

Dobře starat znamená hlavně dobře jíst,  vynechat hlenotvorné potraviny, jako je cukr, bílá mouka, mléko a mléčné výrobky a omezit  živočišné potraviny.

Při konzumaci těchto potravin je organismus zahlcen jejich hlenem, nedokáže ho vstřebat ani nijak zpracovat a nadbytek se snaží vyloučit z těla ven, což se projeví rýmou, chrapotem, kašlem, zánětem průdušek apod.

Takže na jednu stranu fajn, pokud to tělo pere ven. Ovšem u někoho to takto nefunguje. Důvodem může být třeba dlouhodobé oslabení, poškozená imunita,  těžké zakyselení a takovému člověku se pak hleny ukládají v těle a jsou živnou půdou pro bakterie, viry a plísně a bohužel také mohou být jednou z příčin nádorového onemocnění.

Na podzim, kdy se chopí vlády plíce a tlusté střevo, se právě ta špatná péče o sebe projeví na těchto orgánech.

 

Nechte nemoc proběhnout

I když to není pokaždé jednoduché, zkuste nemoc nepotlačovat, ale nechat ji volně " působit ".

Jde vlastně o jistou formu eliminací - to znají lidé, kteří se začali zdravě stravovat a po nějaké době je sklátila chřipka, nachlazení a další nepříjemnosti. Tělu se totiž odlehčilo změnou stravy, nemusí spotřebovávat svoji energii na trávení hutných, mastných a různými aditivy obohacených jídel a tak má konečně sílu vyloučit za léta nastřádané " ošklivosti ".

Eliminace se objevují dokud se tělo nevyčistí, ale probíhají stále mírněji.

V případě konvenčně se stravujícího člověka se také jedná o eliminace - ovšem budou se mu opakovat a třeba nabývat na intenzitě tak dlouho, dokud stravování nezmění, nebo dokud tělo neřekne dost a nesklátí ho opravdu něco vážného.

Nejdůležitější je být v teple a klidu, zalézt pod peřinu, pořádně se prospat i přes den. Hodně pít a zbytečně se hned nedopovat prášky při sebemenším píchnutí nebo zakašlání. Používat přírodní prostředky, bylinky, homeopatika apod, která tělu nenásilně pomohou a  podpoří léčení, ale na rozdíl od chemických léků nemoc nepotlačí.

Tělo, pokud mu to umožníme, zmobilizuje vlastní síly a brzy se uzdraví. 

 

Barva podzimu

Pokud chceme podpořit svoje zdraví,  můžeme si pomoci i barvou. Podzimu přísluší bílá.

Můžeme se třeba obléci do bílého oblečení, zabalit se do hřejivé bílé deky a zapálit si bílou svíčku.

 

Prvek KOV

Kov je prvek vládnoucí podzimu a ovlivňující dané orgány a pokud jste prvek KOV, váš hlavní úkol spočívá v tom, abyste se naučili odpouštět.

My všichni bychom si v případě podzimních nemocí měli také uvědomit, zda zrovna nepotřebujeme někomu odpustit.

Všechno souvisí se vším a tak je třeba se na naše tělo dívat i tímto pohledem.

 

Jak s tím vším souvisí tlusté střevo ?

Hodně. Všechny nemoci horních cest dýchacích mají původ v zaneseném a zalepeném střevu.

Opět jsme u hlenotvorných potravin, které střevo svým hlenem potáhnou. Je dobré alespoň na podzim se jich vzdát a vařit si odvar z lněného semínka, který nám skvěle nahradí výplach střeva.

Dodávejte si také kvalitní probiotika, nejlépe formou kvašené zeleniny a jezte hodně přírodní vlákniny - zvyšte příjem zeleniny a lokálního ovoce, jako jsou jablka, hrušky...

 

Chuť

Chuť přiřazená k podzimu je pikantní, pomůže plicím odstraňovat nahromaděný hlen a podpoří perilstatiku tlustého střeva. Dopřejme si proto více česneku, cibule, křenu, zázvoru....

Při bolestech v krku se česnek cumlá v ústech po dobu několika minut, jen je třeba ho oloupat velmi opatrně, aby se nepoškodil, jinak by nás v puse pálil.

 

Pokud do svého denního rozvrhu zařadíte i pohyb, procházku na čerstvém vzduchu a naladíte svoji mysl pozitivně třeba poslechem příjemné hudby, setkáním s přáteli či láskyplným objetím svého partnera a dětí, podzimním splínům a nemocem se u vás tolik líbit nebude.

Krásný podzim.

 

Jestli se vám článek líbil, sdílejte ho.

 

Zdroj foto : Pixabay

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář