Jdi na obsah Jdi na menu

Přednáška v Táboře

 

Zhruba před dvěmi hodinami jsem dorazila z Tábora, kde proběhlo povídání o olejovo-bílkovinové stravě v prevenci i léčbě.

Přednáška se protáhla o hodinu a musím říct že to byly nabušené 4 hodiny informací, AHA momentů a doslova ohňostroje energie,  která z paní Cmurové přímo sálala.

Neuvěřitelná žena s výborným projevem, s humorem a ochotou odpovídat na veškeré ( i mé záludnésmiley) dotazy, osobně názorně předvedla, jak správně vytvořit směs ze lněného oleje, medu, semínek a tvarohu.

 

Dozvěděla jsem se, že rostlinné oleje musí být zastudena lisované, proto se běžně prodávané oleje v marketech a někdy i zdravých výživách  rafinují, aby dlouho vydržely.

Což je samozřejmě špatně, protože jde o chemickou rafinaci.

Jakýkoliv rostlinný olej musí být ve tmavé skleněné (!) lahvi, se spotřební dobou max. 2 - 3 měsíce a neměl by dlouho ležet ve skladu apod.

Takovým požadavkům vyhovuje lněný olej od Missivy

 

Mám opravdu radost že mohu tento jedinečný olej prodávat i já v mém e-shopu

Firma ho lisuje vždy čerstvý, proto si ho taky, pokud budete chtít objednat víc kusů, musíte rezervovat.

Je dodáván v tmavé skleněné lahvi a doba spotřeby je 2 měsíce.

 

Paní Cmurová  v době, kdy nebyl v Čechách žádný výrobce lněného oleje,  objevila firmu Missiva a začala od ní olej ihned odebírat.

Firma si lněné semínko mele sama a dodržuje větší mezeru mezi kameny, což zaručuje panenskost oleje - je tedy zastudena lisovaný.

Běžně se kameny štelují natěsno, aby se ze semínka dostalo maximum, ovšem pak vzniká třením velké teplo a takový olej už nemůže být označen jako panenský - zastudena lisovaný.

 

Paní magistra si i "výrobnu" osobně prošla a prohlédla a olej nakupuje pouze tady.

A proč vlastně je tak důležitý zrovna olej lněný ?

Protože  obsahuje nejvíce elektronů - nejvíce energie.

Pokud máme ten správný olej a umíme ho správně použít, tuto energii předá nám.

 

 

Přednáška měla velký přesah, paní magistra vysvětlila i souvislost mezi nemocemi, stravou a myšlením, což jsem pochopitelně jako propagátorka celostního přístupu velmi uvítala.

Také zdůraznila, že není důležité jen co sníme ale i čím se mažeme, do čeho se oblékáme, v čem pereme, čím si čistíme zuby apod.....

Cituji " V dnešní době není možné vyhnout se všem jedům, ale je třeba ovlivnit to, co ovlivnit můžeme. Každá kapka jedu, kterou do sebe přijmeme nebo nepřijmeme, ovlivňuje naše zdraví . "

 

Přednáška předčila moje očekávání, myslela jsem si, že o lněném oleji už vím všechno a ono newink

 

Ještě jednou děkuji paní Cmurové za úžasný zážitek a informace a Janě Dvořákové za organizaci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář