Jdi na obsah Jdi na menu

Rýmovník

6. 10. 2017

Mrňous dostal pořádnou rýmu. Kdo máte malé děti, víte, jak těžko snášejí ztížené dýchání, odřený nosík apod.

Naučili jsme se doma používat Hádkovy éterické olejíčky, které spolu s ostatními osvědčenými postupy usnadní dýchání a pročistí vzduch.

Kapu je na topení, před spaním kapičku na polštář, nebo do aromalampy. No jo, jenže já je teď nemám, tak co vymyslet místo toho? Najednou si vzpomínám, že jsem ještě nepřenesla domů pokojovky, které si užívaly léto venku na zahradě.

Přece je mezi nimi i rýmovník, který jsem dostala od mámy. Pěkná, nenáročná rostlina a vlastně - vonící a léčivá.

Takže se pouštím do léčby. 

5 lístků rýmovníku zaliju ve džbánku 0,5 l vroucí vody a nechávám ( čistě intuitivně) louhovat 7 minut. Samozřejmě zakryté pokličkou, aby neunikaly cenné látky.

Poté rozlévám do hrnečků a s maličkým si dáváme první RÝMOVNÍKOVÝ  ČAJ.

Chutná trošku po mátě, řekla bych a krásně voní. Dala jsem pár lístků i na topení aby se vůně pěkně odpařovala do ovzduší.

Pak taky čicháme k utrženému rozlomenému listu a pěkně vdechujeme. Další možnost je udělat si sirup, ale to vzdávám, nemám granátové jablko.

Rýmovník je nejen na rýmu, ale i na kašel, astma, trávicí potíže, problémy s krevním tlakem a na ekzémy a hmyzí bodnutí.

Zkuste ho taky, dá  se i snadno množit, utržený vršek rostlinky vložený do vody pustí kořínky a pak už ho můžete zasadit.

Má raději sucho, přelití snáší špatně.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář