Jdi na obsah Jdi na menu

Kvasím, kvasíš, kvasíme....

24. 8. 2017

Kvašená zelenina je opravdu výborná delikatesa a ještě k tomu nám dodá spoustu vitamínů, např. C, B1, B2, B6, 

minerálů, jako je hořčík, draslík, fluor a hlavně laktobacily, enzymy a kyselinu mléčnou.

Díky tomu nám pomáhá vytvořit a dále udržet tu správnou střevní mikroflóru.

Také lidem s poškozeným střevem pomáhá k dohojení střeva.

Tento způsob uchování zeleniny je známý již několik tisíciletí a je rychlý, levný, zdravý a pro každého snadno dostupný.

Kvašená zelenina nebo-li pickles pomáhá v boji proti infekcím - posiluje výborně naši imunitu. podporuje krvetvorbu a napomáhá odvádění toxinů.

Jak tedy na to ?

Je to velmi jednoduché, v robotu si najemno nasekám zeleninu, pokud chcete větší kousky, což je taky velmi dobré, nastrouhejte si zeleninu na struhadle, které dělá tenké plátky.

V míse si připravenou zeleninu osolím, popř. okmínuji mletým kmínem a rukama důkladně promíchám a promačkám. Nechám cca 1h odležet a znovu promačkávám, aby zelenina pustila dost šťávy.

Poté ji napěchuju do zavařovacích sklenic, snažím se hodně utlačovat, aby tam nebyl vzduch, potřísněný uzávěr otřu papírovým ubrouskem nebo čistou utěrkou a uzavřu víčkem.

Normálně dotáhnu ale ne silou. Sklenice postavím na tác, protože někdy šťáva při kvašení přetéká ze sklenice ven a nechám stát na lince (podle teploty v místnosti) cca 3 - 4 dny. Potom uchovávám v lednici a každý den si tak 1 - 2 lžíce dáme k jídlu nebo i samotnou.

Na 1 kg zeleniny je třeba zhruba 20 g soli, ale zkuste ochutnat, třeba budete chtít trochu přisolit.

Kvasit můžete skoro všechnu zeleninu, já mám nyní v míse řepu se zelím ( řepa se vždy kvasí se zelím či kedlubnem, jinak se z ní stane bláto), v druhé míse zelí s mrkví a v třetí kedluben s pokrájenou cibulí.

Chystám se na papriky a rajčata, výborné jsou také okurky hadovky, cuketa....Květák a okurky nakládačky zaléváme vychladlým solným roztokem - vodní pickles.

Zkuste si najít svoji nejlepší kombinaci !

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář