Jdi na obsah Jdi na menu

Jahodový košíček

Tenhle RAW dezert  byl první, který jsem uplácala svému muži. Zrovna dodržuje specifickou poměrně radikální dietu podle čínských terapeutů..

Vpodstatě může jen zeleninu ( kromě lilkovité ), ovoce, maličko a občas kupodivu máslo a ořechy a semínka.Nesmí ŽÁDNÉ obiloviny ani luštěniny, maso jen ze zvířat, která nejsou krmena obilím, což jsme usoudili, že by to mohla být jedině divoká ryba, ne chovaná na farmě či sádkách. Samozřejmě nesmí také mléko, cukr, vejce...

 

A tak jsem se konečně odhodlala k vytvoření RAW dezertů, které mě už dlouho lákaly, ale nějak jsem neměla dost odvahy.smileyzdály se mi složité....

Z nedávného článku o výživových směrech  už víte, že nejsem příznivcem jednostranného jídelníčku, nicméně zrovna z vitariánství jsem si vzala za příklad zdravé, výborné a krásné laskominky.

Přečetla jsem si pár receptů a přizpůsobila je tomu, co jsem doma našla a mojí peněžence.Po testování na celkem zmlsaném manželovi a pár dalších lidech jsem se odhodlala dát recepty i sem. Jen počítejte s tím, že nejsem cukrářka ani foodblogerka .

Mám starý digitální foťák, fotit moc neumím, a tak buďte prosím shovívavísmiley

Hlavně ať vám chutná a dejte vědět !

 

Na jahodový košíček budeme potřebovat:

KORPUS : 150 g mandlí ( část je možno nahradit slunečnicovým semínkem)

                   100 g rozinek 

                   1 - 2 lžíce  kokosového oleje

 

KRÉM : 50 g mandlí a 50 g sluneč. semínek

             pár kapek šťávy z citronu, rýžový, datlový nebo jiný sirup a

             cca 90 - 100 ml vody ( raději dejte míň a postupně přilévejte.)

             pokud chcete, můžete přidat lžíci kokosového oleje

 

JAHODOVÁ PĚNA : cca 200 g jahod rozmixujeme, přecedíme pokud nám vadí zrníčka a zahustíme troškou kokosu.Aby to vyloženě neteklo.Můžeme dosladit sirupem.

 

Vše na korpus rozmixujeme, nemusíme úplně do hladka, naopak je žádoucí, aby "těsto" vytvořilo krustu. Košíčky ( já použila nerezové formičky na vánoční košíčky) lehounce vymažeme olejem a natlačíme do nich cca lžíci směsi.Snažíme se prsty pěkně utlačit a udělat kopii košíčku.Poté dáme košíčky do lednice ( nebo mrazáku, ale hlídáme si, aby nezmrzly ).

Po vychlazení do nich nalijeme krém.Nakonec přelijeme jahodovou pěnou a ozdobíme třeba lístkem meduňky, borůvkami nebo kouskem jahody.

Dáme opět vychladit do lednice a poté si jen lehce pomůžeme nožíkem a košíček pěkně vyklouzne ven.

Dobrou chuť a nezapomeňte sdílet, prosím.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář